"Veidot vienlīdzību starp vecākiem ir svarīgi, jo bērns ir abu vecāku lēmums un atbildība. Lai ģimene būtu laimīga un funkcionējoša, ir svarīgi vecākiem savā starpā sadalīt pienākumus pēc iespējas vienlīdzīgāk, atkarībā no katra iespējām."
Lauma, 4 gadus vecā Henrija mamma.
Bērna dzīves pirmie gadi ir ļoti īpaši. Vecāki izbrīvē laiku jaunai dzīvībai savā dzīvē, kas, iespējams, bija ļoti aizņemta jau iepriekš. Tas var būt saspringuma pilns un izaicinošs laiks, taču starp visiem pienākumiem, stresu un nogurumu mēs atrodam vienu kopīgu iezīmi, kas vieno visus vecākus, – mīlestību pret saviem bērniem.
1974. gadā Zviedrija kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas ieviesa bērna kopšanas atvaļinājumu gan mātēm, gan tēviem – tas bija būtisks solis ceļā uz lielāku vienlīdzību darba un ģimenes dzīvē. Lai vēl vairāk mazinātu dzimumu nevienlīdzību, Zviedrijā 2016. gadā tika pieņemts, ka katram no vecākiem trīs mēneši jāpavada bērna kopšanas atvaļinājumā bez iespējas nodot to otram – šāda norma Latvijā stājas spēkā no šī gada. Viens no būtiskiem šiem noteikumu rezultātiem ir tas, ka sievietēm nav jāizvēlas starp karjeru un ģimeni.
"Mums ar sievu šķiet pašsaprotami dalīties visā, sākot ar finansēm un bērnu audzināšanu un beidzot ar mājas darbiem, lai mēs abi būtu līdzās bērniem, kamēr viņi aug. Būdams kopā ar viņiem, es redzu, kā bērni attīstās, un katru dienu jūtu viņu mīlestību un pieķeršanos."
Rikards, 10 gadus vecā Olivera, 9 gadus vecā Viktora un 3 gadus vecā Oskara tētis
Veidojot izstādi "Vecāki – vienlīdzīgas iespējas", dokumentālie fotogrāfi Ēlina Berge (Elin Berge) un ir Artūrs Ķipsts Zviedrijā un Latvijā fotografējuši vecākus, kuri cenšas dzīvot vienlīdzīgu dzīvi. Ne tāpēc, ka viņiem tas būtu jādara, bet tāpēc, ka viņi to vēlas.